Meny

Kontaktpersoner för Romboleden

Det är lokala krafter (församlingar, kommuner, föreningar, eldsjälar m.fl.) utmed hela leden, i samverkan med Västerås stift, som utvecklar Romboleden som vandringsled.

Kontaktpersoner för Romboleden

Munktorp
Sofia Uppsäll, munktorps.sockengille@hotmail.com

Köping
Annelie Hedvall, annelie.hedvall@koping.se, 0221-256 74
Svante Eriksson, svante.lillarocklunda@gmail.com, 070-682 06 11

Skinnskatteberg
Sabina Wangenfors, sabina.wangenfors@svenskakyrkan.se,
0222-336 36

Söderbärke
Lennart Stålberg, lennart.stalberg@telia.com, 070-569 33 82

Norrbärke
Ingrid Silfverin, ingrid.silfverin@svenskakyrkan.se, 0240-799 82

Ludvika
Anders Torby, anders.torby@svenskakyrkan.se, 0240-796 04

Gagnef
Christina Dalberg, christina.dalberg@svenskakyrkan.se,
070-352 96 50

Leksand
Karin Byström, karin.bystrom@skogsstyrelsen.se, 070-513 96 79

Mora
Timo Melakari, timomelakari@gmail.com, 070-263 26 11

Älvdalen
Alfhild Sehlin, alfhild.sehlin@svenskakyrkan.se, 0251-416 48

Lofsdalen
Stefan Åslund, lofsdaleninfo@gmail.com

Funäsdalen
Tage Persson, tageaipersson@telia.com, 070-352 12 68