Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Redvägs församling Besöksadress: Blidsberg Prästgården 102, 52376 Blidsberg Postadress: Prästgården 102, 52376 Blidsberg Telefon:+46(321)29960 E-post till Redvägs församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till anställda i Redvägs församling.

Kyrkoherde
Carolina Davidson 0321-299 61, 0705-111 504
carolina.davidson@svenskakyrkan.se

Komminister
Anders Sterzel 0321-299 67, 0765-175370
anders.sterzel@svenskakyrkan.se

Diakon
Anette Ljungberg 0321-299 68, 0765-175371
anette.ljungberg@svenskakyrkan.se

Kansli, expedition
Anne-Louise Wingborn 0321-299 60, 0765-175369
anne-louise.wingborn@svenskakyrkan.se

Kantorer
Gullan Merhamre 0321-299 63, 0702-066 301
gullan.merhamre@svenskakyrkan.se
Ann-Katrin Johansson 0321-299 64, 0765-175367
ann-katrin.johansson@svenskakyrkan.se
Anne-Louise Wingborn 0321-299 66, 0765-175369
anne-louise.wingborn@svenskakyrkan.se

Kyrkogårdsförman
Kurt Eriksson 0321-299 65, 0765-175368
kurt.eriksson@svenskakyrkan.se

Vaktmästare
Ann Sidstedt 0321-688302, 0765-175374
Christer Andersson 0321-688301, 0765-175373

Barn och ungdomsledare
Malin Kåremark 0321-29969, 0765-175372
Sandra Frändås 0321-688305, 0765-175376
sandra.frandas@svenskakyrkan.se
Annika Karlsson 0703-275 447