Mosaik
Foto: Illustration: Lilly

Insamling till Världens barn

Nyhet Publicerad

På lördag mellan 11.30 – 13.30 finns Mosaik på gågatan i stan med fikaförsäljning, produktförsäljning från S:t Mary och tipsrunda om FN:s barnkonvention.

Insamling till Världens barn

Lördag 23 april kl. 11.30 – 13.30

  • Tipsrunda om FN:s barnkonvention
  • Produkter från S:t Mary
  • Fikaförsäljning - allt fika är bakat av volontärer i Piteå församling. 

Mosaik - mångfald och samhörighet i kyrkan

Mosaik är en öppen grupp för ungdomar och unga vuxna med behov av särskilt stöd. Vi hette tidigare Onsdagsgruppen och är en del av Kyrkans unga. Vi träffas på Kyrkcenter, Nygatan 23 på onsdagar mellan 18.30 och 20.30. Det är ett rullande program som består av tematräffar då vi pratar om viktiga frågor. Vi grillar, spelar spel, ser film, sjunger, pysslar och ibland åker vi på läger.

Kom och var med du också!