Kyrkoråd 2018-2021

Här hittar du information om sammanträdesdatum och kontaktuppgifter.

Protokoll

Protokollen läggs ut först när de är justerade samt signerade. Det är kopior som läggs ut, utan underskrifter. Tidigare samt underskrivna protokoll med bilagor från kyrkorådets sammanträden finns på församlingsexpeditionen, Nygatan 23 i Piteå.

Läs protokoll

sammanträdesdatum 2020

  • Tisdag 21/1 kl. 18.00
  • Onsdag 26/2 kl. 15.00
  • Tisdag 24/3 kl. 13.00
  • Tisdag 21/4 kl. 13.00
  • Tisdag 9/6 kl. 18.00
  • Tisdag 25/8 kl. 18.00
  • Tisdag 22/9 kl. 18.00
  • Tisdag 20/10 kl. 13.00
  • Tisdag 1/12 kl. 18.00

Nedanstående namn är ordinarie ledamöter i Piteå församlings kyrkoråd
för mandatperioden 2018-2021.

Ordförande
Sven Ivar Lidström, s
070-683 17 04
svenivar.lidström@gmail.com

Första vice ordförande
Annica Lundgren, s
070-683 46 03
annica.lundgren57@bredband.net

Andre vice ordförande
Anders Pettersson, posk
070-34 35 289
anpson@hotmail.com

Dan Burström, s
070-643 59 46
dannestrom10@gmail.com

Marianne Hedkvist, s
070-632 74 82
marjah6707@gmail.com

Anders Nyström, s
070-361 32 28
nystroem.anders@spray.se

Lilian Sjöström, s
070-65 37 563
lilian.sjostrom43@gmail.com

Siv Marklund, s
070-699 54 17
siv.marklund@hotmail.com

Per Lönnberg, ViSK

Lars Norén, posk
073-062 09 95
lasselnoren@gmail.com

Britta Lysholm, Lkipf
070-244 66 52
britta@eufaria.se

Jens Räsänen, Lkipf
070-64 17 244
jens.krispin@hotmail.com

Nedanstående namn är ersättare i Piteå församlings kyrkoråd
för mandatperioden 2018-2021.

Margit Johansson, s
070-375 01 92
foj012@telia.com

Leif Danielsson, s
070-620 05 83
leifanki@gmail.com

Linda Thelin
070-259 07 95
lindaoeberg@live.se

Peter Roslund, s
070-577 10 68
peter.roslund@pitea.se

Agnes Szögi, s
070-520 40 66
agnesmedia@telia.com

Ann-Katrin Sämfors, s
070-39 00 636
ann-katrin.samfors@pitea.se

Gunnel Sandlund, ViSK
070-643 57 93
gunnelsandlund@gmail.com

Catrin Gisslin, MPSK
070-23 95 933
gisslin@gica.se

Ragnhild Sandström, posk
0730-53 63 75
ragnhildsandstrom@telia.com

Karl-Gösta Norlund, posk
070-570 42 40
kgnorlund@gmail.com

Erik Jonsson, posk
070-565 49 15
bergfinken6@gmail.com

Sten Sandlund, Lkipf
070-288 26 47
sten49@tele2.se