Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kyrkoråd 2018-2021

Här hittar du information om sammanträdesdatum och kontaktuppgifter.

Protokoll

Protokollen läggs ut först när de är justerade samt signerade. Det är kopior som läggs ut, utan underskrifter. Tidigare samt underskrivna protokoll med bilagor från kyrkorådets sammanträden finns på församlingsexpeditionen, Nygatan 23 i Piteå.

Läs protokoll

sammanträdesdatum 2019

  • Tisdag 22/1 kl. 18.00
  • Onsdag 27/2 kl. 13.00
  • Tisdag 26/3 kl. 18.00
  • Tisdag 23/4 kl. 13.00
  • Tisdag 11/6 kl. 18.00
  • Tisdag 27/8 kl. 18.00
  • Tisdag 24/9 kl. 18.00
  • Tisdag 22/10 kl. 13.00
  • Tisdag 3/12 kl. 18.00

Nedanstående namn är ordinarie ledamöter i Piteå församlings kyrkoråd
för mandatperioden 2018-2021.

Ordförande
Sven Ivar Lidström, s
070-683 17 04
svenivar.lidström@gmail.com

Första vice ordförande
Annica Lundgren, s
070-683 46 03
annica.lundgren57@bredband.net

Andre vice ordförande
Anders Pettersson, posk
070-34 35 289
anpson@hotmail.com

Dan Burström, s
070-643 59 46
dannestrom10@gmail.com

Marianne Hedkvist, s
070-632 74 82
marjah6707@gmail.com

Anders Nyström, s
070-361 32 28
nystroem.anders@spray.se

Lilian Sjöström, s
070-65 37 563
lilian.sjostrom43@gmail.com

Siv Marklund, s
070-699 54 17
siv.marklund@hotmail.com

Per Lönnberg, ViSK

Lars Norén, posk
073-062 09 95
lasselnoren@gmail.com

Britta Lysholm, LkPf
070-244 66 52
britta@eufaria.se

Mayvor Ekberg, LkPf
070-377 28 76
mayvor.ekberg@telia.com

Nedanstående namn är ersättare i Piteå församlings kyrkoråd
för mandatperioden 2018-2021.

Margit Johansson, s
070-375 01 92
foj012@telia.com

Leif Danielsson, s
070-620 05 83
leifanki@gmail.com

Linda Thelin
070-259 07 95
lindaoeberg@live.se

Peter Roslund, s
070-577 10 68
peter.roslund@pitea.se

Agnes Szögi, s
070-520 40 66
agnesmedia@telia.com

Ann-Katrin Sämfors, s
070-39 00 636
ann-katrin.samfors@pitea.se

Gunnel Sandlund, ViSK
070-643 57 93
gunnelsandlund@gmail.com

Catrin Gisslin, MPSK
070-23 95 933
gisslin@gica.se

Ragnhild Sandström, posk
0730-53 63 75
ragnhildsandstrom@telia.com

Karl-Gösta Norlund, posk
070-570 42 40
kgnorlund@gmail.com

Jens Räsänen, LkPf
070-64 17 244
jens.krispin@hotmail.com

Erik Jonsson, posk
070-565 49 15
bergfinken6@gmail.com