Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Skördemarknad kl. 14-16 på Tacksägelsedagen 13/10 i Adolfsbergs kyrka

Välkommen på en härlig skördemarknad samt fika- och korvförsäljning den 13/10 kl. 14-16 vid Adolfsbergs kyrka. Kl. 16 firar vi sedan Gudstjänst med Små och Stora tillsammans - barnkörerna medverkar! Skördemarknaden görs till förmån för Världens Barn.

Vill du bidra med något till skördemarknaden?

Vi tar tacksamt emot frukt, grönt, bakat, syltat/saftat, ägg el. dyl till vårt marknadsbord. Allt säljs sen till förmån för Världens Barn. Vill du istället hyra ett bord och sälja dina egna produkter så kostar ett bord 150 kr och du ansvarar själv för försäljningen. Bordshyran skänker vi  till Världens Barn. OBS: Först till kvarn - begränsat antal bord. Hör av dig till Inger Olsson om du vill hyra bord eller om du vill skänka något till församlingens skördebord; inger.olsson@svenskakyrkan.se alt. 019-15 47 83