Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Ärtsoppa med jazz.

Torsdag 10 oktober spelar Aurora och Ludvig i samband med ärtsoppan. Lunchen serveras kl. 12.00-14.00.

Andra torsdagen i månaden är du välkommen att äta soppa i kyrkan. En möjlighet att få mötas över en måltid. Nästa tillfälle för sopplunch är 10 oktober kl. 12.00, då serveras det hemgjord ärtsoppa med pannkakor.

Pris:
$10 för medlemmar
$12 för övriga
$5 för barn

Om Aurora och Ludvig:
Sångerskan Aurora Brännström och pianisten Ludvig Lundgren är kända för Stockholmspubliken med sin retroglittriga jazztrio Aurora Brännström Trio. De har spelat på scener så som Teaterstudio Ledermen, Södra Teatern, Nalen och flertalet jazzklubbar. Nu spelar Aurora och Ludvig som duo. De plockar låtar ur sin amerikanska jazzrepertoar men även sånger ur den svenska låtskatten. 

Välkommen på lunch!