Foto: Svenska kyrkan

Samtal & Själavård i Mariestads församling

Behöver du prata med en präst? Kanske vill du tala om sådant som rör livet. Tro och tvivel, livsmening och hopp.

Svenska kyrkan erbjuder kostnadsfria samtal med präst.
Vi har absolut tystnadsplikt. 

Präster i Mariestads församling:
Willem-Jan Fens, Tel. 0501 - 39 05 01
willem-jan.fens@svenskakyrkan.se

Erika Ogenholt, Tel. 0501 - 39 05 02
erika.ogenholt@svenskakyrkan.se 

Luka Vestergaard, Tel. 0501 - 39 05 03
luka.vestergaard@svenskakyrkan.se

Olle Ohlsson, Tel. 0501 - 39 05 04
olle.ohlsson@svenskakyrkan.se

Jenny Anshelm, Tel. 0501 - 39 05 05
jenny.anshelm@svenskakyrkan.se

Lars Tivemo, Tel. 0501 - 39 05 06
lars.tivemo@svenskakyrkan.se