Foto: Robert Boston/Unsplash

Följ med på familjeläger till Höllviksstrand lördag och söndag 8-9 oktober

Nyhet Publicerad Ändrad

Följ med på S:t Matteus kyrkas familjeläger för familjer med barn i alla åldrar till Höllviksstrand 8-9 oktober

Familjeläger 

Lördag och söndag 8-9 oktober

Följ med på familjeläger för familjer med barn i alla åldrar på Höllviksstrand
Busstransport från Matteus.

Vi är många familjer som ses i förbifarten Matteus under söndagens mässor eller under veckans olika verksamheter. Familjelägret är en möjlighet för föräldrar med barn i olika åldrar att ses under ett dygn. Vi har en gemensam rolig kväll tillsammans, frukostbuffé och lunch, lek, workshops och gemensamt planerande och firande av söndagsgudstjänst! 

Man kan vara med på församlingsdagen på Höllviksstrand på lördagen och sedan fortsätta med familjelägret när de andra åker hemåt. Eller så kan man ansluta till lägret på lördag eftermiddag - söndag. Det finns både mindre rum och stugor beroende på hur man vill bo med sin familj.