Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Linköpings domkyrkopastorat Besöksadress: Ågatan 40 , 58222 Linköping Postadress: Box 2037, 58002 Linköping Telefon:+46(13)303500 E-post till Linköpings domkyrkopastorat

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Grattis Madeleine, vinnaren av Kyrkgirot 2019!

På 6 timmar och 20 minuter cyklade Madeleine 8 mil och besökte de 14 kyrkor som deltog i kyrkgirot. - Jag har varit med i kyrkgirot alla 5 åren det har funnits, det är en väldigt kul mix av motion och kultur. Det är också en bra förberedelse inför cykelsäsongen där jag brukar delta i bland annat Tjejvättern. Tack alla som deltog och var med och cyklade! Hoppas att vi ses igen nästa år!