Linköpings domkyrkopastorat

Prata med oss

Kontakt

Linköpings domkyrkopastorat Besöksadress: Ågatan 40 , 58222 Linköping Postadress: Box 2037, 58002 Linköping Telefon: +46(13)205000 E-post till Linköpings domkyrkopastorat Webbplats

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Till innehållet

Hitta din församling


Det finns många olika konfirmandgrupper att välja mellan och du väljer själv den grupp som passar dig bäst. En del grupper träffas varje vecka, andra vissa helger under året och några under sommarlovet.

Här hittar du kontaktpersoner för konfirmation i alla församlingar i Linköping.

Berga / Vidingsjö

Kontakt Marie Wigh

013 - 20 51 07

marie.wigh@svenskakyrkan.se

Domkyrkoförsamlingen

Kontakt Petra Johansson

013 - 20 50 73, 0767 - 92 50 62

petra.johansson1@svenskakyrkan.se

Gottfridsberg

Kontakt Susanne Eriksson

013 - 20 50 85, 0730 - 85 86 51

susanne.eriksson@svenskakyrkan.se

Johannelund

Kontakt Margareth Rosell

013 - 20 51 34

margareth.rosell@svenskakyrkan.se

Kärna

Kontakt Ulrika Zander Haapaniemi

013 - 23 05 53

ulrika.zander@svenskakyrkan.se

Landeryd

Kontakt Anita Ericsson

013 - 20 51 65

anita.ericsson@svenskakyrkan.se

Ryd

Kontakt Mattias Eriksson

013 - 20 51 89, 070 - 212 90 89

mattias.eriksson2@svenskakyrkan.se

S:t Lars

Kontakt Frida Carlsson

013 - 20 50 36, 0761 - 35 84 60

Frida Carlsson

Skäggetorp

Kontakt Katja Wiebe

013 - 20 50 27

katja.wiebe@svenskakyrkan.se

Slaka - Nykil

Kontakt Malin Thell

076 - 10 21 261

malin.thell@svenskakyrkan.se

Vikingstad

Kontakt Fredrik Carlin

013 - 23 44 55

Fredrik Carlin

Vist

Kontakt Ulrika Scott

013 - 529 16

ulrika.scott@svenskakyrkan.se

Vårdnäs

Kontakt

Alexandra Moraitis

013-413 17, 0735-21 12 46

alexandra.moraitis@svenskakyrkan.se

Åkerbo

Kontakt Anna Westerling 013-21 96 79

anna.westerling@svenskakyrkan.se