Linköpings domkyrkopastorat

Prata med oss

Kontakt

Linköpings domkyrkopastorat Besöksadress: Ågatan 40 , 58222 Linköping Postadress: Box 2037, 58002 Linköping Telefon: +46(13)205000 E-post till Linköpings domkyrkopastorat Webbplats

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Till innehållet

Hitta din församling

Det finns många olika konfirmandgrupper att välja mellan och du väljer själv den grupp som passar dig bäst. En del grupper träffas varje vecka, andra vissa helger under året och några under sommarlovet.

Här hittar du kontaktpersoner för konfirmation i alla församlingar i Linköping.

Berga / Vidingsjö

Kontakt Marie Wigh 013 - 20 51 07

marie.wigh@svenskakyrkan.se

Kontakt Frida Carlsson 013 - 20 50 36, 0761 - 35 84 60

Frida Carlsson

Domkyrkoförsamlingen

Kontakt Petra Johansson 013 - 20 50 73, 0767 - 92 50 62

petra.johansson1@svenskakyrkan.se

Gottfridsberg

Kontakt Sofia Bergholtz 013-20 50 83

sofia.bergholtz@svenskakyrkan.se

Johannelund

Kontakt Margareth Rosell 013 - 20 51 34

margareth.rosell@svenskakyrkan.se

Kärna

Kontakt Ulrika Zander Haapaniemi 013 - 23 05 53

ulrika.zander@svenskakyrkan.se

Landeryd

Kontakt Anita Ericsson 013 - 20 51 65
anita.ericsson@svenskakyrkan.se

Kontakt Lisa Kjellgren 013-20 51 56                                                                                lisa.kjellgren@svenskakyrkan.se

Ryd

Kontakt Hans Petersson 013-20 51 89

hans.petersson1@svenskakyrkan.se

S:t Lars

Kontakt Anders Facks 013-20 50 43, 070-603 97 60

anders.facks@svenskakyrkan.se

Skäggetorp

Kontakt Katja Wiebe 013 - 20 50 27

katja.wiebe@svenskakyrkan.se

Slaka - Nykil

Kontakt Malin Thell 076 - 10 21 261

malin.thell@svenskakyrkan.se

Vikingstad

Kontakt Fredrik Carlin 013 - 23 44 55

Fredrik Carlin

Vist

Kontakt Ulrika Scott 013 - 529 16

ulrika.scott@svenskakyrkan.se

Vårdnäs

Kontakt Alexandra Moraitis 013-413 17, 0735-21 12 46

alexandra.moraitis@svenskakyrkan.se

vreta kloster

Kontakt Jens Lagnestam 013-680 37

jens.lagnestam@svenskakyrkan.se