Sommarkonfirmander på Stiftsgården Stjärnholm 15/6-4/7 2020
Foto: Magnus Aronson /Ikon

Anmälan till konfirmation

Tisdag den 1 juni kl 10.00 publiceras ett anmälningsformulär på denna sida.

Mer information om årets konfirmandgrupper

hittar du här

Här kan du fylla i din anmälan! Obs! Farfa-gruppen är full och Assis-gruppen är inställd och vi hänvisar till Polen-gruppen och hemma-gruppen. Viktigt är att ange två alternativ då alternativ kan bli fulla eller ändras beroende på antalet anmälda. Anmäl dig så snart som möjligt!

Är du döpt?

På grund av begränsat antal platser i grupperna, gör två val av grupp:

KONTAKTUPPGIFTER TILL SAMTLIGA VÅRDNADSHAVARE

För att kunna genomföra och administrera ditt barns tid som konfirmand kommer vi att behandla era personuppgifter i våra system. Läs mer på: www.svenskakyrkan.se/lindome/personuppgiftshantering

På våra Italien-grupper är det en avgift som vi försöker hålla så låg som möjligt. För många familjer är denna kostnad inget problem, men vi vet att det finns vårdnadshavare som har det tuffare ekonomiskt. Därför går det att söka bidrag till egenavgiften. Kontakta i så fall den präst som är ansvarig för den gruppen det gäller.