Foto: Adobe stock photos

Föräldracafé – "Vad 17 gör jag nu?"

Nyhet

Hur sätter jag gränser OCH visar kärlek? Hur ska jag få tid och ork att räcka? Du som lever med barn och som vill ha stöd och tips i vardagen är hjärtligt välkommen till: Föräldracafé om ramar och kramar med Micke Gunnardo.

Micke Gunnardo är parterapeut, fembarnspappa och uppskattad föreläsare om föräldraskap och gränssättning. Han har drygt 20 års erfarenhet av att på olika sätt arbeta med relationer i par och familjer inom behandlingshem, socialtjänst, Familjecentrum, som skolkurator och i egen verksamhet. Under kvällen kommer vi att få ta del av både allvarliga och roliga exempel från verkliga livet.

Tid: Onsdag 13/3 kl 18.30–20.30
Plats: Landvetter församlingshem

Anmäl dig senast 4 mars på 031-97 71 00 eller på mail till Gudrun Öhlander enligt nedan.