Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Vårstädning på kyrkogården

Nu pågår vårstädning på församlingens kyrkogårdar. Samtidigt ber vi dig som har vinterdekorationer kvar att hämta dem.

Nu pågår vårstädningen på kyrkogården. Vi tar bort kransar och granris samtidigt som vi gör vårfint. Det är också dags för dig som har vinterns dekorationer kvar att ta hem dem. För allas trevnad kan inga föremål förvaras bakom gravstenen.

Mer information om kyrkogård och gravskötsel

Om du undrar något kring kyrkogårdarna, eller om du skulle vilja veta mer om gravskötsel, är du varmt välkommen att kontakta kyrkogårdsförvaltningen på 0171-46 00 74 eller lagunda.kyrkogardar@svenskakyrkan.se.