Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Jönköpings församling Besöksadress: Svenska kyrkan Jönköping, Kapellgatan 8, 55317 Jönköping Postadress: Svenska kyrkan Jönköping, Östra Storgatan 45, 55321 Jönköping Telefon:+46(36)303500 E-post till Jönköpings församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Sjung pop i kör

Sjung för allt vad du är värd! Kom och sjung pop med kören Vox Populi i Österängskyrkan. Vi övar under 15 repetitioner och avslutar med 2 konserter - helt gratis. Start med inspirationskördag 1 september kl 10-17. Läs mer och anmäl dig här!

Kören Vox Populi leds av Axel Dahlin och är en del av Svenska kyrkans musikverksamhet.

Läs gärna mer på körens egen Facebooksida 

Anmäl dig senast 28 augusti 2019 till

Axel Dahlin

Axel Dahlin

Jönköpings församling

Kyrkomusiker, Österängskyrkan