Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Svenska kyrkan Jönköping Besöksadress: Svenska kyrkan Jönköping, Kapellgatan 8, 55317 Jönköping Postadress: Svenska kyrkan Jönköping, Östra Storgatan 45, 55321 Jönköping Telefon:+46(36)303500 E-post till Svenska kyrkan Jönköping

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Ser du den röda rutan till höger?

Har du någon gång undrat var du hittar allt om gudstjänster, konserter, barnverksamhet och annat intressant i församlingen? Ser du den röda rutan till höger? Den följer dig vart du än går på vår webb och innehåller allt som händer idag och framöver. Klicka på den och du kommer in i kalenderportalen!