Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Jönköpings församling Besöksadress: Svenska kyrkan Jönköping, Kapellgatan 8, 55317 Jönköping Postadress: Svenska kyrkan Jönköping, Östra Storgatan 45, 55321 Jönköping Telefon:+46(36)303500 E-post till Jönköpings församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Avicii-mässa igen!

Höstens succé i Ljungarums kyrka är tillbaka - den här gången med gratisbiljetter. Söndag 24 februari kl 17 & 19 är det dags att återigen fylla kyrkan med Aviciis musik. Gratisbiljetterna som släpptes 6 februari är redan slut.

Medverkar gör körerna  Viva och Vox med solister under ledning av Maria Svaninger Anefur.

Håkan Persson, piano
Edvin Kiland, bas
Mikael Falck, gitarr
Michael Svaninger, trummor

Präst: Cecilia Sjöberg

Söndag 24 februari kl 17 & 19
Ljungarums kyrka

OBS! Biljetterna är slut!