Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Församlingsråden

Församlingsråd finns i alla våra fyra församlingar. De planerar och arbetar med församlingarnas lokala verksamheter.

Här hittar du de som sitter i församlingsråden. Ta gärna kontakt med dem om du har åsikter, förslag eller idéer!

Holms församlingsråd

Ledamöter

Lars Erik Persson, ordförande, persson.hellingen@hotmail.com

Max Wikholm,vice ordförande,  max@maxmaleri.se

Sonia Filipsson, filipsson6@spray.se

Charina Hultman, charina.hultman@gmail.com

Jan Olof Hägglund, hembygd20@hotmail.com

Anita Åslin, 070-312 99 01

 

Ersättare

Ann-Mari Hägglund, ames15_2@hotmail.com

Britt-Marie Lindahl, brittm.lindahl@gmail.com

Ingrid Wikholm

Indals församlingsråd

Ledamöter

Barbro Eckmyhl, ordförande, barbro.eckmyhl@telia.com

Lilian Högberg, lilian.hogberg@outlook.com

Kerstin Olsson, kerstin.i.olsson@svenskakyrkan.se

Margareta Sandström, maggan.sandstrom@gmail.com

Göran Söderblom, 070-288 47 27

Maria Åström, geohjalp@telia.com

Ersättare

Margareta Mattsson, margareta.mattsson@svenskakyrkan.se

Mats Åke Melin, mam@inuwell.se

Marita Ölén, ove.olen@hotmail.com

Lidens församlingsråd

Ledamöter

Ann-Charlotte Evrung, ordförande, ann-charlotte.evrung@sundsvall.se

Margareta Engman, vice ordförande, kvarnbaljen@live.se

Stina Öberg, stina.os@hotmail.com

Anna-Lena Lindbergsson, anna.lena.johansson@outlook.com

Gerd Näsman, gerdnasman@hotmail.se

Arja-Liisa Unander, unanderliisu@gmail.com

Ersättare

Lilian Hammarström, lilianhammarstrom@gmail.com

Monika Karlsson, 0692-21059@telia.com

Synnöve Sjöberg, synnove.sjoberg@telia.com

Sättnas församlingsråd

Ledamöter

Ulrika Öhrling Nilsson, ordförande,  ulrika.ohrling-nilsson@sundsvall.se

Heléne Arnfridsdotter, vice ordförande, helene.arnfridsdotter1@gmail.com

Gunilla Jakobsson, gunilla.jakobsson@sundsvall.se

Sara Holmberg, s.holmberg@hotmail.com

Maria Erlandsson, iaerlandsson@telia.com

Håkan Sjöström, atvn1@hotmail.com

Ersättare

Laila Karlsson, laila.slrf@yahoo.com

Helen Löfblad, helen.lofblad@spray.se

Fredrik Nordin, hovslagarefredriknordin@gmail.com