Härnösands domkyrkoförsamling

Prata med oss

Kontakt

Härnösands domkyrkoförsamling Besöksadress: Franzéngatan 18, 87131 Härnösand Postadress: FRANZÉNGATAN 18, 87131 HÄRNÖSAND Telefon: +46(611)24500 E-post till Härnösands domkyrkoförsamling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Till innehållet

Julbasar Lördag 9 december till förmån för Svenska kyrkans julkampanj: Jag är ett liv!

Lördag 9 december kl 12-14.30 i församlingsgården. Försäljning av hembakat bröd, hantverk, juldekorationer, lotteri, barnens hörna och fikaförsäljning. Musikunderhållning kl 13.00. Arr: Internationella gruppen.


Svenska kyrkans julkampanj: 
Jag är ett liv!
Under julkampanjen, som pågår från första advent 2017 till trettondedag jul 2018, samlar vi in pengar till Svenska kyrkans internationella arbete för alla barns rätt till ett tryggt liv. Tillsammans kan vi ge fler barn tillgång till försörjning, utbildning och hälsa.