Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Hammarö församling Besöksadress: Bruksgatan 1, 66330 SKOGHALL Postadress: BOX 47, 66321 SKOGHALL Telefon:+46(54)512400 E-post till Hammarö församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Julkrubban är på platts

I Skoghalls kyrka

Nu finns julkrubban på plats i Skoghalls kyrka! Den är i naturlig storlek och helt klart en av julens stora höjdpunkter. Det är församlingens vaktmästare som ställer upp julkrubban tillsammans med församlingens konstnärliga ledare Annika Eriksdotter. Nästa vecka kommer en krubba även till Hammarö kyrka, men i en mindre skala vilket är tur efersom det är barnens julkrubba.