Hammarö församling

Prata med oss

Kontakt

Hammarö församling Besöksadress: Bruksgatan 1, 66330 SKOGHALL Postadress: BOX 47, 66321 SKOGHALL Telefon: +46(54)512400 E-post till Hammarö församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

BLANDSKOG underhöll på årets första Noten

Roliga anekdoter, fina sånger och en trevlig kväll. Det fick de cirka 50 besökare uppleva som igår kväll kom till Hammars gård för att lyssna till BLANDSKOG.

BLANDSKOG består av Göran Samuelsson och Håkan Jäder. Göran är låtskrivaren och artisten som gett ut 15 album med egna sånger, en diktsamling och skapat glädjeyttringen ”Packmopedsturnén”. Håkan anses vara en av Sveriges bästa komiker. Han är även skådespelare och har medverkat i många filmer, på TV och gjort egna produktioner. Hammarö församling tackar BLANDSKOG för en oförglömlig kväll!