Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Eskilstuna Besöksadress: Eskilstuna pastorat, Kyrkans hus, Smörparken, 63219 Eskilstuna Postadress: Eskilstuna pastorat, Box 307, 63104 Eskilstuna Telefon:+46(16)170700 E-post till Eskilstuna

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Kontakt konfirmation

I Eskilstuna samarbetar vi i Rekarne kontrakt. Här listas en kontaktperson från varje församling som kan svara på dina frågor gällande konfirmation.

Eskilstuna församling

Ulrika Johansson  
Mejla: ulrika.johansson@svenskakyrkan.se eller ring 016 -40 33 649

Husby-Rekarne och näshulta församling

Patrik Skantze
Mejla: patrik.skantze@svenskakyrkan.se eller ring 073-094 92 82

hällby församling med tumbo och råby rekarne

Caroline Larsson
Mejla: caroline.larsson@svenskakyrkan.se eller ring 070-230 16 74

kafjärdens församling

Monia Thuresson
Mejla: monia.thuresson@svenskakyrkan.se eller ring 016-918 28

torshälla församling

Ewa Bånkestad
Mejla: ewa.bankestad@svenskakyrkan.se eller ring 016-35 85 01

Pernilla Parenmalm
Mejla: pernilla.parenmalm@svenskakyrkan.se eller ring 016-35 85 06

västra rekarne församling

Lena Ljungqvist
Mejla: lena.ljungqvist@svenskakyrkan.se eller ring 016-40 33 664