Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Eds församling Besöks- och postadress: LÖVSTAVÄGEN 6, 19442 UPPLANDS-VÄSBY Telefon: +46(8)58891850 E-post till Eds församling

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Drop in Qigong på tisdagar

Genom lugna rörelser bygger, stärker och stretchar Qigong kroppen samtidigt som den tränar upp den mentala förmågan till lugn och ro, fokusering och koncentration. Drop in tisdagar under terminstid (för datum, klicka här!)

Qigong är en kinesisk hälsotradition med tusenåriga rötter. Fritt översatt står ”Qi” (Chi) för livsenergi, ”gong” står för daglig träning. Eds församling erbjuder Qigong utan kostnad. Alla är välkomna! Ledare Annika Daag anpassar träningspasset utifrån gruppens nivå så att även äldre kan delta.

Drop-in: Qigong

Höstterminen 2018
Tid: Tisdagar kl. 9.30–10.30
Datum: 11 september - 13 november
Plats: Eds församlingsgård
Pris: Ingen kostnad