Meny

FOLKMUSIKAFTON 8 juli kl 19.00

Musik i sommarkväll Kom och lyssna till Malmabygdens Spelmän i Lilla Malma kyrka.

Vi inbjuder till en härlig kväll i folkmusikens tecken med bygdens spelemän som  spelar för oss i  Lilla Malma kyrka. 

Utifrån rådande omständigheter så erbjuder vi er som vill vara säkra på att kunna få del av de 40 platser vi har. Då ska du inte behöva vända i dörren att förboka en plats via kyrkans expedition på telefonnummer 0157 - 200 52 senast den kl 12.00 samma dag. 

Vi släpper in publik i övrigt upp till den gräns vi har av 50 personer vid dörren. 

Vi ryms 50 personer väl utspritt i kyrkan så välkomna att lyssna. 

För den som inte kan komma. Musiken kommer enbart att direkt webbsändas på vår hemsida och i vår Facebook. Den kommer inte gå att lyssna till i efterskott. 

_____________________________________________________________

Vi följer Svenska kyrkan och folkhälsomyndighetens riktlinjer så vi håller avstånd och stannar hemma om vi har sjukdomssymptom eller tillhör en riskgrupp. Vi behöver också begränsa antalet deltagare till max 50 personer i kyrkan. Musik i sommarkväll sker i samverkan med Studieförbundet Sensus.


Välkomna!