Fisksätra kyrka

Fisksätra kyrka ligger i hjärtat av Fisksätra, vid Fisksätra torg. Idag är kyrkan en mötesplats för många; gudstjänstfirare, familjer, barn, teater- och musikintresserade och många fler. Det är också en mötesplats över religionsgränserna. Den katolska församlingen firar mässa i kyrksalen och muslimer och kristna möts i samtal.

Adress: Fisksätra torg, Fisksätra (Saltsjöbaden)
Hitta till Fisksätra kyrka (länk till karta)

Åk kommunalt till Fisksätra kyrka
Från Slussen: Saltsjöbanan, station Fisksätra
Från Forum Nacka: Buss 465, hållplats Fisksätra station
Hitta busstider på www.sl.se

 


 

Kontakta oss i Fisksätra kyrka

Skapad: 2010-02-10 00:00:00

Fisksätra kyrka, köket
08-546 06 183

Pia-Sophia Passmark
Präst
08-546 06 134, 072-526 22 52
pia.sophia.passmark@svenskakyrkan.se

Henrik Larsson
Präst
08-546 06 115, 073-461 33 94
henrik.larsson@svenskakyrkan.se

Pernilla Landin
Diakon
08-546 06 186, 070-421 75 53
pernilla.landin@svenskakyrkan.se

Yvonne Iversen
Ledare för teatergrupp, språklärare
070-977 86 84
yvonne.iversen@hotmail.com

Josefin Lundgren
Fritidsledare
08-546 06 153
josefin.lundgren@svenskakyrkan.se

Torgny Källstam
Vaktmästare
08-546 06 187
torgny.kallstam@svenskakyrkan.se

Annika Hemberg
Vaktmästare
0738-38 64 03
annika.hemberg@svenskakyrkan.se

//