Fisksätra kyrka

Fisksätra kyrka ligger i hjärtat av Fisksätra, vid Fisksätra torg. Idag är kyrkan en mötesplats för många; gudstjänstfirare, familjer, barn, teater- och musikintresserade och många fler. Det är också en mötesplats över religionsgränserna. Den katolska församlingen firar mässa i kyrksalen och muslimer och kristna möts i samtal.

Åk kommunalt till Fisksätra kyrka
Från Slussen: Saltsjöbanan, station Fisksätra
Från Forum Nacka: Buss 465, hållplats Fisksätra station
Hitta busstider på www.sl.se

 

Kontakta oss i Fisksätra kyrka

Skapad: 2010-02-10 00:00:00

Fisksätra kyrka
Fisksätra torg, hitta oss på kartan


Fisksätra kyrka, köket

08-546 06 183

PRÄSTER
Pia-Sophia Passmark
verksamhetsledare/arbetsledare
08-546 06 134, 072-526 22 52
pia.sophia.passmark@svenskakyrkan.se

Beatrice Nyberg
08- 546 06 147, 070- 257 31 83
beatrice.nyberg@svenskakyrkan.se ​

Karin Öhagen (föräldraledig)
08-546 061 09, 073-274 65 97
karin.ohagen@svenskakyrkan.se


DIAKON 
Pernilla Landin
verksamhetsledare Källan råd- och stödcenter
08-546 06 186, 070-421 75 53
pernilla.landin@svenskakyrkan.se

MUSIKER
Ingemar Berglind
0733-20 00 90
ingemar.berglind@svenskakyrkan.se

VAKTMÄSTARE
Torgny Källstam
08-546 06 187, 08-546 06 183
torgny.kallstam@svenskakyrkan.se

Annika Hemberg
0738-38 64 03
annika.hemberg@svenskakyrkan.se

VUXENVERKSAMHET 
Ewa Kulle
08-546 06 182
ewa.kulle@svenskakyrkan.se

Yvonne Iversen
070-977 86 84, pedagog
yvonne.iversen@svenskakyrkan.se ​

BARN & UNGDOM
Victor Lindblom, församlingspedagog
08-546 06 107, 072-249 81 07
victor.lindblom@svenskakyrkan.se

KÄLLAN Fisksätra Råd och Stödcenter
Tel: 08 546 06 186 

Wafaa Rahbi, Socialpedagog
Tel: 070-425 65 70
wafaa.rahbi@stadsmissionen.se

Gladys Cordova, Stockholms Stadsmission
Tel. 076-946 07 01
gladys.cordova@stadsmissionen.se​

//