Meny

Strosa, lunka gå tillsammans

Vi behöver röra på oss och få vara tillsammans. När en del aktiviteter inte kan genomföras som vanligt kommer här ett komplement: ut & gå! I stället för tisdagsträff blir det Funbolunken, i stället för sittyoga blir det Sävjalunken.

Vi promenerar i lugn takt i ungefär en halvtimme.

Funbolunken tisdagar kl 10.30.

Samling utanför Funbo församlingshem.

Sävjalunken tisdagar kl 13.30.

Samling utanför Sävja kyrka. Vi avslutar promenaden med kaffe på Sävja kyrkas altan. Kontaktperson Rebecca Winander (uppgifter nedan).

Sävjalunken ersätter sittyogan resten av terminen och  pågår varje tisdag från den 31 mars till och med den 19 maj. Vi återkommer med nytt datum för sittyogan så snart det är möjligt att återuppta verksamheten igen.

 


 

Rebecca Winander

Rebecca Winander

Danmark-Funbo församling

Diakon ungdom