promenad på snötäckt väg
Foto: Joanan Boneu

Tisdagslunken är tillbaka

Under Tisdagslunken träffas vi ute och rör på oss tillsammans. Vi går en promenad i lugnt tempo, som tar ungefär en halvtimme.

Vi behöver röra på oss och få vara tillsammans. En aktivitet som fortfarande går att genomföra är Tisdagslunken. Tillsammans går vi en promenad som tar ungefär en halvtimme. Vi promenerar i lugn takt och håller avstånd. Gruppen är liten med max 8 deltagare.

Sävjalunken tisdagar kl 13.30

Vi samlas utanför Sävja kyrka. Anmäl dig genom att ringa eller sms:a Rebecca Winander (uppgifter nedan).

Funbolunken tisdag 23 februari kl 10.30

Den 23 februari lunkar vi tillsammans. Sedan tar Funbolunken paus ett tag. Vi samlas och avslutar promenaden vid församlingshemmet. Anmäl dig genom att ringa eller sms:a Sofia Hedman (uppgifter nedan).

Rebecca Winander

Rebecca Winander

Danmark-Funbo församling

Diakon ungdom

Sofia Hedman

Sofia Hedman

Danmark-Funbo församling

Präst

Mer om Sofia Hedman

Sävja kyrka