Meny

Familjeläger 12-15 juni

"Säg, är det konstigt att man längtar bort nån gång?" Församlingen erbjuder en möjlighet till familjesemester. Du slipper tänka på att laga mat, det kommer att finnas roliga saker att göra för hela familjen - och ni får alla nya vänner.

Vill du och din familj följa med på sommarläger?

Den 12-15 juni ordnar Danmark-Funbo församling sommarläger i Hälsingland. Här får vi några dagar där vi kan ta det lugnt, umgås med familjen och lära känna nya vänner. Det finns duktiga kockar som lagar vår mat, och församlingen ordnar med bussresa dit och hem. Under dagarna finns olika aktiviteter för hela familjen. Lägret är kostnadsfritt men har begränsat antal deltagare.

För frågor och intresseanmälan, kontakta
diakon Marie Blomkvist Falkenö
diakon Sara Parkman

Sista dag för anmälan 4:e maj.

Marie Blomkvist Falkenö

Marie Blomkvist Falkenö

Danmark-Funbo församling

Diakon, volontärsamordnare

Sara Parkman

Sara Parkman

Danmark-Funbo församling

Diakon