Meny

Drick ditt kaffe med vänner i kyrkan!

I denna lite tristare och ensammare vardag kan det vara skönt att få dricka sitt elvakaffe med andra, trots att man inte fysisk kan ses. Klicka på bilden för mer information.

Från söndag 29 mars börjar vi med virtuellt fika via Skype, enligt schemat nedan. Alla är välkomna att delta, och man anmäler sig genom att e-posta sitt Skype- användarnamn till tobias.enell@svenskakyrkan.se. Man berättar i mailet till vilken/vilka Skypestunder man vill anmäla sig till-det går såklart att vara med varje gång. Anmälda blir uppringda till gruppsamtal vid angiven tid. Behöver man hjälp med att komma igång med Skype, varmt välkommen att ringa eller maila någon av oss som jobbar i kyrkan- vi hjälper så gärna till! 

Söndag 29 mar 12.15: Virtuellt kyrkkaffe med Fredrik

Måndag 30 mars 11.00: Virtuellt elvakaffe med Carolina

Tisdag 31 mars 11.00: Virtuellt elvakaffe med Tobias

Onsdag 1 april 11.00: Virtuellt elvakaffe med Emma

Torsdag 2 april 11.00: Virtuellt elvakaffe med Stefan