Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Svenska kyrkan Bollnäs pastorat Besöksadress: Norra kyrkvägen 8, 82130 BOLLNÄS Postadress: Box 236, 82123 BOLLNÄS Telefon:+46(278)27900 E-post till Svenska kyrkan Bollnäs pastorat

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Dopfester för hela familjen i Arbrå och Bollnäs

Välkommen till våra mysiga familjegudstjänster och dopfester i Bollnäs och Arbrå. Söndag 3 februari är det dags, klockan 11 i Bollnäs kyrka och klockan 14 i Arbrå kyrka. Alla är varmt välkomna, gammal som ung!

Dopfest i Bollnäs

Söndag 3 februari kl 11.00 i Bollnäs kyrka. Festen börjar med en familjegudstjänst i kyrkan och fortsätter sedan på församlingshemmet i Bollnäs, där vi bjuder på fika med doptårta. Pyssel, sång och fiskdamm för barnen. 

Dopfest i Arbrå 

Välkommen på familjegudstjänst med dopfest i Arbrå kyrka klockan 14.00 söndag 3 februari. Vi börjar i kyrkan med familjegudstjänst och efteråt dukar vi upp en härlig fikabuffé i Sockenstugan, där det även blir sångstund med Katharina Håkansson.