Digitalt nyhetsbrev

Publicerad Ändrad

Pastoratets digitala nyhetsbrev. Vill du få uppdateringar och information om vad som händer hos oss, anmäl dig här!

Det digitala Nyhetsbrevet läser du i din mobiltelefon eller dator. Det skickas ut ungefär 1 gång/månad, men kan även bli en viktig kanal då vi snabbt kan komma ut med information om konserter, församlingsaftnar eller – som i dessa virustider – ändringar pga. uppdaterad information från exempelvis Folkhälsomyndigheten.

Vi kommer i fortsättningen att prioritera hemsidan som kanal för information, men vi behåller även papperskanaler, som annonser i AnnonsMarknan, Månadsbladet, predikoturer och affischer med mera.

Vill du anmäla dig för det digitala nyhetsbrevet kan du fylla i dina uppgifter i formuläret nedan, eller skicka dina uppgifter till bollebygd.pastorat@svenskakyrkan.se Skriv ”anmälan till nyhetsbrev” i ämnesraden, och skriv med ditt mobilnummer och den mailadress du vill ha nyhetsbrevet till i meddelandet.

 Anmälan - nyhetsbrev

Här kan du läsa mer om hur vi hanterar dina personuppgifter: www.svenskakyrkan.se/bollebygd/personuppgiftsbehandling