Other languages with Google Translate

Use Google to automatically translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Prata med oss

Kontakt

Skandinaviska kyrkan i Ayia Napa Besöksadress: Scandinavian Church, Skandinaviska kyrkan, CY-5343 Ayia Napa Postadress: P.O. Box 30421, CY-5343 Ayia Napa Telefon:+357(23)722798 E-post till Skandinaviska kyrkan i Ayia Napa

Jourhavande präst

Kyrkan kan hjälpa dig. Akut samtals- och krisstöd.

Kyrkan flyttar ut i natten 29 maj-10 juni och 7 juli-18 augusti.

Under åtta sommarveckor flyttar kyrkan ut till det skandinaviska barkvarteret i Ayia Napa nattetid.

29 maj-10 juni och 7 juli-18 augusti. Fyra nattvandrare finns på plats mellan kl 23 och 04 för att dela ut vatten, plåstra om, hålla om, prata och finnas som goda vuxna i en rätt tuff partymiljö. En närvaro som uppskattas av många.