Ytterligare datum för digital avtalsinformation 29 och 31 maj

Nyhet Publicerad Ändrad

Intresset för avtalsinformation är fortsatt stort. Skao erbjuder nu ytterligare två tillfällen för digital avtalsinformation.

För att möta behovet av avtalsinformation, erbjuder Skao extrainsatta träffar för digital avtalsinformation. Nu kompletterar vi med ytterligare två datum: 29 och 31 maj klockan 14 till 17. Läs mer och anmäl dig här. 

Vid dessa tillfällen deltar endast representanter från Skao, men innehållet kommer att vara detsamma som vid de partsgemensamma träffarna.

Det finns fortfarande platser kvar i Lund, Göteborg, Linköping och Gävle för partsgemensam avtalsinformation. Där deltar även representanter från arbetstagarorganisationerna.

Varmt välkommen!

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera