Utbildningar på distans och på plats hösten 2021

Nyhet Publicerad

Efterfrågan på digitala utbildningar i höst har varit stor. Samtidigt är det många som längtar efter att ses på plats. Därför ställer Svenska kyrkans arbetsgivarorganisation nu om vissa utbildningar till genomförande på distans:

I höst finns platser kvar till följande utbildningar på plats.  

Utbildningarna i Stockholm genomförs i arbetsgivarorganisationens egna lokaler på Vattugatan 17 i Stockholm. I Västerås är vi i Kyrkbacksgården nära Västerås domkyrka. Vi följer löpande Folkhälsomyndighetens instruktioner och anpassar genomförandena vid behov.  

Utbildningsdatum för 2022 kommer att publiceras inom kort.  

Varmt välkommen med din anmälan!

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera