en hand med arbetshandske håller en bukett blommor
Foto: Magnus Aronson

Sommar, sol och jouren är öppen som vanligt

Nyhet Publicerad

Under sommaren är bemanningen begränsad, men jouren för arbetsrätt och avtal är öppen som vanligt. Varmt välkommen att kontakta oss om du har några frågor.

Svenska kyrkans arbetsgivarorganisation har begränsad bemanning under sommarsemestrarna, men jouren för arbetsrätt och avtal finns öppen som vanligt 8.30-12 och 13-15 helgfri måndag till fredag. Om du har en akut fråga och inte får tag i din regionala förhandlare/rådgivare är du välkommen att höra av dig dit.

Vi vill också passa på att önska alla läsare en riktigt skön sommar - på jobbet och på semestern!

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera