Redan fler än 170 anmälda till partsgemensamt löneseminarium - anmäl dig du med!

Nyhet Publicerad

Arbetstagarorganisationerna och Skao bjuder in till partsgemensamt löneseminarium om Svenska kyrkans löneavtal. Välkommen till ett av två digitala tillfällen!

Snart är det dags för lönerevision per 1 maj 2024. Kanske har ni redan påbörjat förberedelserna eller redan träffats i överläggning. Oavsett detta bjuder arbetstagarorganisationerna och Skao in till ett inspirerande seminarium i vilket ni får fördjupad kunskap och tips om hur löneavtalet och löneprocessen ska tillämpas.

Målgrupper

Seminariet riktar sig till dig som arbetsgivare och till dig som är lokal facklig förtroendeman. Vi ser gärna att ni deltar tillsammans.

När, vad och hur

De digitala seminarierna genomförs två förmiddagar, den 8 respektive 9 februari kl. 9.30-12.00. Välj den förmiddag som passar dig/er bäst. Seminarierna innehåller partsgemensam information om löneavtalen och ger dig/er fördjupad kunskap och tips om hur löneavtalet och löneprocessen ska tillämpas.

Anmäl dig genom nedanstående länkar: 
 
Digital träff  8 februari
 
Digital träff 9 februari
 
Varmt välkommen!


Skao, Kommunal, Vision, Kyrkans Akademikerförbund, Akavia, Akademikerförbundet SSR samt Sveriges Lärare