En person skriver på ett papper med åhörarkopior. Man ser händer och underarmar.
Foto: Magnus Aronson

Ny utbildning för dig som chef! Förebygg och hantera misskötsel - praktisk hantering i dialog

Nyhet Publicerad

Är du chef och arbetsledare med personalansvar? Vill du lära dig mer om att utöva ledarskapet i lite krångliga situationer och dela erfarenheter med andra i liknande roll?

I den nya utbildningen Förebygg och hantera misskötsel – praktisk hantering i dialog lär du dig mer om att hantera misskötsel, hur man förebygger och gör när det inträffar. Utbildningen ger dig också en översikt över lagstiftning och ämnet ”saklig grund, personliga skäl”. Tanken är att omsätta kunskapen till en praktisk hantering och under utbildningen delar deltagarna erfarenheter inom området.

Datum: 24 maj kl. 10:00 – 15:00, sista anmälningsdag: 3 maj

Plats: På distans via videoverktyget Zoom

Pris: 1 000 kr exkl. moms

Läs mer och anmäl dig här

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera