Mer information om Svenska kyrkans avtal 23

Nyhet Publicerad

Här hittar du mer information om förändringarna i de centrala kollektivavtalen

De senaste dagarna har ett antal nyheter publicerats med mer information om förändringarna i Svenska kyrkans avtal 23 och om de nya centrala kollektivavtalen om bilersättning, profilpraktik och aspirantanställning:

Du kan också anmäla dig till de partsgemensamma informationsträffarna om Svenska kyrkans avtal 23. Intresset är mycket stort och flera träffar är fullbokade, men vi undersöker möjligheterna att erbjuda fler träffar.

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera