Lär dig mer om arbetsledningsrätten! Gå vår nya utbildning!

Nyhet Publicerad

I den nya utbildningen ”Arbetsgivarens rätt att leda och fördela arbetet” stärks din kännedom om regelverket för arbetsledningsrätten genom praktiska exempel som utgår från vanliga scenarion i vardagen.

Under utbildningen får du som chef, arbetsledare eller övriga befattningar som verkar som arbetsgivarens företrädare i sin yrkesroll svar på frågor som:

- Hur hanterar du samarbetssvårigheter och bristande arbetsprestationer?
- Vem och vad avgör hur arbetet skall ledas, fördelas och utföras?
- Vad innebär anställningskontraktet egentligen?

Datum: 7 februari 2023, kl. 09.00-12.00

Var: Sker på distans

Läs mer och anmäl dig här!

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera.