Kursportalen – ny anmälningssida för utbildningar

Nyhet Publicerad

Svenska kyrkans arbetsgivarorganisation har ett omfattande utbud av utbildningar som genomförs på plats, på distans och online. För att säkerställa att vi alltid ger dig aktuell information om datum, lokaler och andra detaljer, har vi nu samlat sådan information i en separat webbplats – Kursportalen – som uppdateras automatiskt från vårt kursadministrativa administrativa system.  

Du hittar som vanligt information om utbildningarnas syfte och innehåll här på webbplatsen. På respektive sida finns en länk till Kursportalen.  

I vissa fall erbjuder vi utbildningar samarbete med andra leverantörer där anmälan hanteras av någon annan. Sådana utbildningar syns inte i Kursportalen men finns presenterade på intranätsplatsen.

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera