Avtalsförhandlingarna är i slutskedet

Nyhet Publicerad

Parterna förhandlar nu om de sista frågorna innan Svenska kyrkans avtal 23 kan undertecknas. 

 

Förhandlingarna om Svenska kyrkans avtal 23 är ännu inte helt klara, men det återstår inga större frågor att lösa. Parterna arbetar nu för att knyta ihop säcken så snart som möjligt så att årets löneprocess kan avslutas.

Så snart avtalet är klart kommer vi att gå ut med information om det på webben och i e-postnyhetsbrevet Observera arbetsgivare. Vi kommer också att bjuda in till digitala möten med avtalsinformation.

Observera att detta är en nyhetsartikel, vilket betyder att den inte uppdateras. Datumet då nyheten publicerades ser du högst upp på sidan. Håll dig uppdaterad om de senaste nyheterna genom att prenumerera på e-postnyhetsbrevet Observera