Foto: Magnus Aronson /Ikon

Anmäl dig till årets hoppfullaste evenemang!

Nyhet Publicerad

Nu har vi öppnat anmälan till Göra skillnad 2024 – ett hoppfullt evenemang för dig som brinner för internationell fred och rättvisa!

Helgen 12–13 oktober fyller vi Uppsala Konsert & Kongress med härliga möten, inspirerande samtal och hoppfulla berättelser från vårt världsvida sammanhang. I år med extra strålkastarljus på 150 år av internationellt engagemang!

Nyfiken eller brinnande engagerad? Välkommen som du är!

Göra skillnad är en mötesplats för dig som redan är engagerad i Act Svenska kyrkan – eller just har fått upp ögonen för internationell fred och rättvisa. Delta i workshoppar, ta del av tankeväckande föredrag och upplev musik och gudtjänstfirande tillsammans med andra som brinner för samma sak!

Här anmäler du dig

Säkra din plats och börja se fram emot årets hoppfullaste evenemang redan nu. Läs mer och anmäl dig.