Personal

Kari Berndtsson, komminister (vik. kyrkoherde)
031-731 82 61
kari.berndtsson@svenskakyrkan.se 

 

Tina Dahllöw, diakon
031-731 82 51 
Mob: 0707 80 99 82
tina.dahllow@svenskakyrkan.se  


Bo-Johan Francke, kyrkomusiker
031-731 82 67
Mob: 0707-69 95 79
bo-johan.francke@svenskakyrkan.se


Andreas Karlsson, pedagog/informatör
031-731 82 65
andreas.karlsson@svenskakyrkan.se

 

Jan (Niklas) Niklasson, kyrkovaktmästare
031-731 82 53
Mob: 0707 80 99 26
jan.niklasson@svenskakyrkan.se 


Dennis Schantz, klockare
031-731 82 52
Mob: 0707 95 50 45
dennis.schantz@svenskakyrkan.se




Angela Schwetz, barnskötare/värdinna
031-731 82 62
angela.schwetz@svenskakyrkan.se 


Malin Stomenius, diakon
031-731 82 57
Mob: 0707 80 99 00
malin.stomenius@svenskakyrkan.se


Marie Svedenlund, förskollärare
031-731 82 62
marie.svedenlund@svenskakyrkan.se 


 

Helena Westfält, komminister
031-731 82 66
helena.westfalt@svenskakyrkan.se


Helena Viklund, organist
031-731 82 56
helena.viklund@svenskakyrkan.se

Foto: Andreas Karlsson

Ladda ner vår app!

Via appen kan du: skänka kollekt, ge en gåva, få nyhetsuppdateringar, läsa i vår kalender, läsa vårt församlingsblad m.m. Klicka på knapparna nedan för att ladda hem appen till din telefon eller sök på SvK Kortedala i Appstore el. Googleplay.

 

//